Plavání Chrudim

Plavání s dětmi, začátečníci i pokročilí

Chrudim – malý bazén

S dětmi od 6 měsíců do 3 let plaveme na dětském bazéně Plaveckého areálu v Chrudimi. Bazén má hloubku 0,5 – 0,8 m, teplota vody 30 stupňů. Kurz probíhá v neděli dopoledne, děti jsou rozděleny podle věku a pokročilosti do skupinek s maximálním počtem 10 dětí ve skupince. V bazéně je možná přítomnost obou rodičů.

V prvních lekcích se děti seznamují s vodním prostředím, pomocí jednoduchých aktivit posilují důležité svaly zad a krčku, současně pohyb ve vodě podporuje správný všestranný vývoj dítěte a upevňuje pouto mezi rodičem a dítětem. Pobyt ve vodě umožňuje rychlejší pohybový vývoj a napomáhá odstranění různých nedostatků a vad v držení těla.

Důležitou součástí kurzů je také prevence před utonutím, nácvik základů plaveckých technik, spolupráce s rodičem, instruktorem i ostatními dětmi.

Ve vodě s námi

Chrudim – velký bazén

S dětmi od 2,5 let plaveme na 25ti metrovém bazéně Plaveckého areálu v Chrudimi. Bazén je hluboký 1,5 – 2,0m. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a pokročilosti. Nejmenší děti plavou společně s rodiči pod vedením instruktorky, starší děti se základními dovednostmi plavou bez rodičů. V kurzu se děti učí hravou formou základy plavání (splývání na břiše i na zádech, skok do vody, doplavání ke kraji, vylovení předmětu…) a také základy sebezáchrany jako prevenci před utonutím. Pokročilé skupiny se zaměřují na základní plavecké techniky (kraul, prsa, znak). V našich kurzech učíme děti plavat, ale nezabýváme se závodním plaváním. Důležitá je pro nás radost dětí z pohybu ve vodě, spolupráce s rodičem a později s instruktorem a postupné zlepšování plaveckých dovedností.

Informace o bazénu Chrudim

V Chrudimi plaveme v plaveckém areálu Sportovních areálů města Chrudim. Bližší informace na stránkách bazénu Sportovních areálů města Chrudim.

Kudy do bazénu Chrudim

Krytý plavecký bazén naleznete v Chrudimi, v ul. V Průhonech 503. Přesné zachycení polohy, vč. možnosti plánování tras, je k dispozici na serveru Google Maps.

Zahájení nového kurzu – duben 2018

Milí rodiče, milé děti,

nový kurz otevřeme v dubnu 2018. Jednotlivé bazény zahájí svůj provoz takto:

Lázně Bohdaneč – pátek – kurz začne 6. 4. 2018
Pardubice – sobota – kurz začne 7. 4. 2018

Chrudim – informační schůzka pouze pro začátečníky proběhne ve ve středu 4. 4. 2018 v 15 hodin v prostorách občerstvení Plaveckého bazénu Chrudim, 1. lekce v bazénu pro všechny skupiny v neděli 8. 4. 2018.

Rozpis pokročilých najdete před zahájením kurzu v příslušném odkazu.

Šárka a Zuzka

 

Milí rodiče,

nový kurz otevřeme v lednu 2018. Jednotlivé bazény zahájí svůj provoz takto:

Lázně Bohdaneč – pátek – z důvodu rekonstrukce začne kurz až 19. 1. 2018
Pardubice – sobota – 1. lekce 6. 1. 2018

Chrudim – informační schůzka pouze pro začátečníky proběhne ve ve středu 3. 1. 2018 v 15 hodin v prostorách občerstvení Plaveckého bazénu Chrudim, 1. lekce v bazénu pro všechny skupiny v neděli 7. 1. 2018,

Přejeme úspěšný začátek roku 2018 a těšíme se na vás v bazénu.

Zuzka a Šárka

Netradiční focení pod vodou

Vážení rodiče, v neděli 11. 12. 2016 organizujeme netradiční focení dětí i dospělých pod vodou v kostýmech, šátcích a podobně. Focení proběhne pro přihlášené rodiny na bazénu v Pardubicích dle časového rozpisu. Bližší informace o fotografovi a fotografiích najdete na karelfiala.cz/fotopodvodou/. Pokud byste měli ještě o toto focení zájem, pošlete prosím SMS na telefonní čísla paní Šťovíčkové nebo paní Burianové, případně napište mail a my Vás dořadíme. Pište nejpozději v neděli 4. 12. 2016 do 17 hodin. Zuzka a Šárka

Jsme na Facebooku

Chcete do vody s námi?

Zaujalo Vás naše plavání s kojenci, plavání s dětmi nebo saunování a masáže? Přihlaste se on-line, těšíme se na Vás :-)

Doporučujeme

Montessori škola Pardubice

Montessori centrum Elipsa

Výroba a prodej dětského oblečení  Matýsek