Plavání Chrudim

Plavání s dětmi, začátečníci i pokročilí

Chrudim – malý bazén

S dětmi od 6 měsíců do 3 let plaveme na dětském bazéně Plaveckého areálu v Chrudimi. Bazén má hloubku 0,5 – 0,8 m, teplota vody 30 stupňů. Kurz probíhá v neděli dopoledne, děti jsou rozděleny podle věku a pokročilosti do skupinek s maximálním počtem 10 dětí ve skupince. V bazéně je možná přítomnost obou rodičů.

V prvních lekcích se děti seznamují s vodním prostředím, pomocí jednoduchých aktivit posilují důležité svaly zad a krčku, současně pohyb ve vodě podporuje správný všestranný vývoj dítěte a upevňuje pouto mezi rodičem a dítětem. Pobyt ve vodě umožňuje rychlejší pohybový vývoj a napomáhá odstranění různých nedostatků a vad v držení těla.

Důležitou součástí kurzů je také prevence před utonutím, nácvik základů plaveckých technik, spolupráce s rodičem, instruktorem i ostatními dětmi.

Ve vodě s námi

Chrudim – velký bazén

S dětmi od 2,5 let plaveme na 25ti metrovém bazéně Plaveckého areálu v Chrudimi. Bazén je hluboký 1,5 – 2,0m. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a pokročilosti. Nejmenší děti plavou společně s rodiči pod vedením instruktorky, starší děti se základními dovednostmi plavou bez rodičů. V kurzu se děti učí hravou formou základy plavání (splývání na břiše i na zádech, skok do vody, doplavání ke kraji, vylovení předmětu…) a také základy sebezáchrany jako prevenci před utonutím. Pokročilé skupiny se zaměřují na základní plavecké techniky (kraul, prsa, znak). V našich kurzech učíme děti plavat, ale nezabýváme se závodním plaváním. Důležitá je pro nás radost dětí z pohybu ve vodě, spolupráce s rodičem a později s instruktorem a postupné zlepšování plaveckých dovedností.

Informace o bazénu Chrudim

V Chrudimi plaveme v plaveckém areálu Sportovních areálů města Chrudim. Bližší informace na stránkách bazénu Sportovních areálů města Chrudim.

Kudy do bazénu Chrudim

Krytý plavecký bazén naleznete v Chrudimi, v ul. V Průhonech 503. Přesné zachycení polohy, vč. možnosti plánování tras, je k dispozici na serveru Google Maps.

Kurzy od ledna 2019

Na všech bazénech, kde probíhají naše kurzy, začneme v lednu 2019 zimní kurz. Do kurzu je možné se přihlásit přes přihlašovací formulář na našich stránkách. V jednotlivých městech zahájí kurzy takto:

Pardubice - 50ti-metrový bazén - kurz pokračuje od středy 9. 1. 2019

Lázně Bohdaneč - pátek 4. 1. 2018

Pardubice - bazén aqua - sobota 5. 1. 2019

Chrudim - malý i velký bazén - neděle 6. 1. 2019, pro začátečníky se koná informační schůzka ve čtvrtek 3. 1. 2019 od 15 hodin v prostorách občerstvení Plaveckého bazénu Chrudim

Pokročilí, kteří plavou v našich kurzech, se mohou přihlásit do lednového kurzu na svém bazéně do 24. 11. 2018 a od prosince 2018 pak najdou rozpis časů  na našich stránkách.

Těšíme se na vás.

Zuzka a Šárka

Od pondělí 15. 10. 2018 začíná saunování pro rodiče s dětmi

V pondělí 15. října 2018 začneme opět saunu pro rodiče s dětmi. V příjemném prostředí se naučíme, jak navštěvovat saunu i s nejmladšími dětmi, jak masírovat naše děti a také základy aromaterapie. Pokud máte chuť saunu vyzkoušet, přihlaste se během nedělních lekcí plavání nebo přes přihlašovací formulář na našem webu. Začínáme vždy v pondělí v 9:00 (kromě prvního pondělí v měsíci, kdy probíhá sanitární den).

Těšíme se na vás.

Zuzka a Šárka

Nové kurzy od září 2018

Pardubice - 50ti-metrový bazén - středa 19. 9. 2018

Lázně Bohdaneč - pátek 21. 9. 2018

Pardubice - bazén aqua - sobota 22. 9. 2018

Chrudim - malý i velký bazén - neděle 23. 9. 2018, pro začátečníky se koná informační schůzka ve středu 19. 9. 2018 od 15 hodin v prostorách občerstvení Plaveckého bazénu Chrudim

Pokročilí, kteří pokračují v našich kurzech, najdou rozpis časů od 12. 9. 2018 na našich stránkách. Pokud jste se nestihli přihlásit na konci minulého kurzu a rádi byste pokračovali, napište prosím mail, rádi vás dořadíme.

Těšíme se na vás.

Zuzka a Šárka

Jsme na Facebooku

Chcete do vody s námi?

Zaujalo Vás naše plavání s kojenci, plavání s dětmi nebo saunování a masáže? Přihlaste se on-line, těšíme se na Vás :-)

Doporučujeme

Montessori škola Pardubice

Montessori centrum Elipsa

Výroba a prodej dětského oblečení  Matýsek